Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na dno by měli přijít noviny pro vaše lehčí čištění ale je to jenom na vás. Nebo můžete místo novin nasypat přímo piliny. Podestýlka se mění podle potřeby, většinou jednou za týden. Také záleží na tom kolik máte myší. K pití se používají napáječky jak z umělé hmoty tak ze skla. Ze skla jsou, ale výhodnější, vidíte aspoň jestli je voda špinavá či ne. Voda by se jim měla dávat každý den a to pitná jako pijeme my lidé a ne odstátá např. ze sudu. Také záleží na tom kolik vody se do napáječky vejde a kolik myší z ní pije. A jestli se bojíte, že se nenaučí z napáječky pít tak to se vůbec nebojte. Také jsme se z počátku báli, ale myši si vždy najdou zdroj vody a rychle se to naučí. Na žrádlo by měli mít misku. Opět je velice hodně druhů, které jsou různě drahé. Nerezové, hliněné, z umělé hmoty. Nerezové vidíme jako nejlepší volbu.
Takhle vypadá ubytovna ( neni moje ale jak bude vaš vkus ubytovny  vypadat zaleží na vaši fantazii)a na myšce (tj.jak se ji tam bude líbít)
Také by Váš příbytek měl obsahovat domeček, ať už z obyčejného květináče na kterém uděláte z boku malý otvor pro vylézání, nebo dřevěnou budku, ale také keramické budky nejsou škaredé. Myši si také rády hrají a proto jim můžete koupit nespočetně mnoho prolejzátek, koleček na točení a další myší doplňky podle přání a stavu peněženky.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jady pro chov

(jan, 16. 7. 2013 12:24)

Pokud se rozhodnete chovat myšky, měli byste vědět několik rad. V první řadě si nekupujte myš jen jednu, jsou to společenská a hravá zvířatka a samotným by bylo smutno. Takže první rada je: dvě nebo více myšek. Další věc, kterou byste měli mít napaměti, je že samci více zapáchají a více samečků pospolu, by mohlo mezi sebou bojovat. Proto moje druhá rada zní: pořizujte si samičky. Další věcí, která se bude hodit - nekupujte myšky ze zverimexů, ale od chovatele, popřípadě od kamarádů. O takových myškách dostanete mnohem více informací, jsou povětšinou zvyklé na ruku a též se vám nestane, že byste si místo samice přinesli samce.

čištění

(jan, 16. 7. 2013 12:21)

Myš domácí, ať už doma chovaná nebo divoce žijící, patří mezi drobnými živočichy k nejméně odolným, zejména vůči infekčním onemocněním. Je proto velice důležité dbát na čistotu chovu, abyste své bílé a barevné myši ochránili před ochořením. Zápach myší moči je pro pachové vnímání člověka velmi nepříjemný, takže vás už záhy upozorní na vaše povinnosti. Zvykněte si ale na to, abyste klec či akvárium vyčistili vždycky dříve, než začne páchnout. Podle velikosti klece měňte každé dva dny až dvakrát týdně podestýlku. Jednou týdně by jste měli omýt klec i všechno příslušenství dezinfekčním prostředkem. V chovatelských potřebách jsou k dostání takové dezinfekční prostředky, které nejsou pro myš škodlivé. Postačí i trochu sava, pak ale pořádně omýt vodou. ahoj doufam že sem vám poradil

světlo

(myšmaš, 28. 3. 2010 20:21)

prosím poraďte jaké má mít taková myška světlo jestli vůbec má mít
předem děkuji! :D

Re: světlo

(jan, 16. 7. 2013 12:18)

nesmí být vystaveno prudkému slunci, ale ani přílišné tmě. Normální, trochu tlumené světlo je pro myši nejpříjemnější. Nestavte myší obydlí příliš blízko k topení, nejlépe se cítí při pokojové teplotě a nejzdravější jsou při teplotě 18 až 20 °C.